«Вклонімося доземно ми героям»…Городищани вшанували пам’ять визволителів

75 років тому, 10 лютого, до жителів Городищини прийшло довгождане визволення від фашистських загарбників. Дорогою ціною заплатив український народ за своє визволення у найстрашнішій за всю світову історію війні.Напередодні цієї пам’ятної дати в Городищенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 імені С.С. Гулака-Артемовського відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки колишньому випускнику школи Герою Радянського Союзу Усу Івану Маркіяновичу. На церемонії відкриття були присутні перший заступник голови Городищенської районної державної адміністрації Василь Скринник, керуюча справами Городищенської районної ради Оксана Сенецька, перший заступник міського голови Анатолій Вибрик, голова правління Черкаського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» Олександр Назаров, голова районної ради ветеранів Сергій Каюкін, голова міської організації ветеранів Микола Панасенко.

Під час заходу директор школи Олена Кравченко зазначила, що за ініціативи голови міської організації ветеранів Миколи Панасенка та при підтримці міського голови Володимира Мирошника в закладі розпочато акцію встановлення меморіальних дошок Героям Радянського Союзу.Олександр Назаров розповів про вклад інших держав у перемогу в Другій Світовій війні та необхідність усвідомлення нащадками того, якою ціною було її здобуто. Василь Скринник відзначив неоціненний подвиг українського народу, який заслуговує на пам'ять у серцях наступних поколінь. Микола Панасенко закликав пам’ятати про всіх героїв, які боролися за мир та відстоювали незалежність і свободу нашої держави в усі часи.

Також у районній бібліотеці ім. В. Симиренка відбувся захід – історичні читання «Славу співаєм, тобі визволителю», підготовлені книжкові виставки «Український Сталінград» та «Пам’ять про вас в нашім серці жива» - про героїв-визволителів городищан.На заході були присутні керівники районної влади та голови районної й міської ради ветеранів, представники організацій, установ, засоби масової інформації, жителі та гості міста.Тяжкими спогадами про ті страшні часи поділилися ветеран війни, учасник визвольної операції Яків Пасічник та учасник бойових дій Петро Ломовацький.

Безсумнівно, Друга світова війна вогненним смерчем прокотилася Україною, спопеляючою блискавицею пронизала серця і душі, опалила кожну сім’ю та оселю, кожне життя. Її гірка правда ніколи не полишить нас. Саме тому ця війна для багатьох й досі не закінчилася. Для фронтовиків – вона у спогадах, ранах і нагородах, які лише тепер знаходять своїх героїв. Для вдів, дітей і внуків усіх тих, хто не дочекався рідних з далеких фронтів, вона – у скорботі й надії дізнатись про місце їх загибелі і поховання…Городищани свято бережуть пам`ять про відомих і невідомих воїнів-визволителів. Цей день вписаний у нашу історію навічно. В ньому – біль і гіркота втрат і вдячність тим, хто визволяв рідну землю та дарував нам мирне майбутнє.

Опісля, відбувся урочистий мітинг-реквієм на Пагорбі Слави. Перед присутніми виступив голова Городищенської районної організації ветеранів Сергій Каюкін, який зазначив, що ми складаємо шану всім, хто боровся з окупантами, за незламну стійкість і героїчний опір. Тому пам’ять про тих, хто загинув, виборюючи волю і незалежність України на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, національно-визвольних формуваннях, пам’ять про тих, хто прийняв мученицьку смерть у таборах, гестапівських катівнях, від каторжної праці назавжди залишаться в наших серцях.У нашій пам’яті ніколи не померкнуть імена тих 6350 воїнів-городищенців, які не повернулися з Другої світової війни.За мужність і героїзм 698 земляків-городищан нагороджено орденами і медалями. На нашій славній землі народилися 14 Героїв Радянського Союзу та єдиний на Черкащині кавалер чотирьох медалей «За відвагу», наш земляк із села Буда-Орловецька – Андрон Руденко.Вшанували усіх жертв найкривавішої в історії людства війни хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя меморіалу.