Урочистості з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світові війні

Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги.
Та є найбільш хвилюючим для нас
Величне свято Перемоги.
Це свято не затьмариться в віках,
В цей день завжди нестимуть люди квіти.
Не обміліє пам’яті ріка
В серцях нащадків буде вічно жити.

Увечірі 8 травня біля пам’ятника С.С. Гулака-Артемовського відбулося громадське зібрання з нагоди Дня пам’яті і примирення «Перша хвилина миру». Учасники мітингу урочистою ходою пройшли до обеліску Слави та поклали квіти і лампадки у знак вічної пам’яті і шани... Документальний відеоряд про незабутні подвиги наших героїв, їхню мужність та силу, продемонстрували для всіх присутніх біля районного Палацу культури.

Вранці 9 травня святковою ходою пам’яті розпочалися святкові заходи з нагоди 73-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Василь Скринник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, міський голова Володимир Мирошник, ветерани Другої світової війни, представники духовенства, громадських організацій, школярі, а також небайдужі містяни.

Зі словами щирої вдячності та привітаннями до фронтовиків та всіх учасників звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Василь Скринник.

- Ми вклоняємося воїнам – переможцям нацизму та нинішнім захисникам Вітчизни, які своїми мужніми вчинками утверджують спадкоємність українських традицій в прагненні до волі. Мільйони учасників Другої світової війни – не суха статистика для нас, а історія практично кожної української сім’ї. Сподіваюсь, що ці історичні дати стануть початком примирення. Впевнений, що вже скоро ми станемо свідками ще однієї перемоги нашого народу над спільним ворогом. Дякую кожному за вірність своїй країні - тоді, 73 роки тому, зараз, в складний для країни час, завжди. Міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба.

Також до слова був запрошений і голова Городищенської районної організації ветеранів Сергій Каюкін, відзначивши, що важко переоцінити внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Європі. Україна зазнала чи не найбільших руйнувань та жертв серед усіх держав, якими прокотилася страшна Друга світова війна. Ми маємо завжди пам’ятати про те, якою важкою ціною далася ця перемога…

Громадську панахиду за загиблими в роки Другої світової війни та померлих в мирний час ветеранів відслужив протоієрей Микола Мохнацький. Опісля, присутні вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги і сьогодні.