Садок вишневий коло хати - 2019

Традиційне мистецьке свято «Садок вишневий коло хати» яскраво відсвяткували у Городищі. 17 травня відбувся вже 31-й фестиваль, який є культурною особливістю нашого краю. Свято заснували у 1988 році, задля пропагування, на прикладі видатних родин Симиренків та Гулаків-Артемовських, сімейних цінностей. На початку дев’яностих про фестиваль забули, але 2004 року відродили знову, перенесли фестиваль у Городище, надати йому нової сили. Результат переконав, що таке народне, по-сімейному щире свято справді потрібне. Фестивалю надали статус обласного, приїздять делегації з різних районів Черкащини. Також бувають і закордонні гості.

Свято розпочалося вранці урочистим покладанням квітів до пам’ятника композитору Семену Гулаку-Артемовському. Відбулася зустріч делегацій, вручення запашних короваїв. Потім учасники святковою ходою пішли центральною вулицею Миру до міського саду. Школярі несли 15-метровий прапор України.

Святкування проходить в народному стилі. Кожне село представляє свої творчі здобутки. Цього року приїхали і народні умільці з Шполянського та Смілянського районів. На виставці виробів народних умільців яскраві вишиванки, вишиті ікони, вироби з бісеру, зразки ткацтва, дерев’яні меблі, вишукані вироби з лози... Усе це доводить, що в українських майстрів справді золоті руки!

На літній естраді відбувся прекрасний концерт. Виступали співаки, танцюристи, бандруристи... Представили усе суцвіття талантів – від дошкільнят до хору ветеранів. Художні колективи продемонстрували краще, на що вони здатні. Було приємно, що виступили і наші легендарні співаки Діана і Василь Матющенки.

Одним із почесних гостей свята була керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова, яка зазначила: "У Городищі щороку у травні проходить дивовижний мистецький фестиваль «Садок вишневий коло хати». Сюди з'їжджаються майстри та творчі колективи зі всієї Черкащини. А які столи достатку тут накривають для гостей громади району! Мала нагоду скуштувати смаколиків та приємно поспілкуватися із керівниками міста та області Олексанром ЛупашкомВасилем СкринникомВолодимиром Мирошником та Миколою Панчишиним. Хочу подякувати організаторам заходу, зокрема заввідділу культури райдержадміністрації Наталії Салій за грандіозне свято, пронизане духом українства. Прекрасні українські пісні, самобутні народні голоси, запальні танці – все це є кодом нашої нації. Також дякую представникам місцевого самоврядування! Приємно, що багато молоді завітало на фестиваль у вишиванках. Цей зв'язок поколінь – найбільша цінність, яку ми можемо передати нашим дітям".

На свято треба приїздити з подарунками. Тож Ірина Ванникова вручила ноутбук Городищенська дитяча школа мистецтв імені С.С. Гулака-Артемовського.

Городищани, спасибі вам за цю самобутність! Все буде Україна!

Facebook Twitter google_plus LinkedIn