Привітали волонтерів

5 грудня — відзначають Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця. В Україні волонтерство з'явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно воно визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р.Волонтерство — не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед.У час, коли наша країна перебуває у надскладній ситуації, коли порушено територіальну цілісність, підірвано економіку, а серед простих людей панує нерозуміння і розбрат, саме волонтерська активна громадська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання - це запорука успіху.Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори….

 

Дуже приємно, що жителі Городищенського району не залишаються осторонь проблем нашої держави: це прості люди, учні, працівники та пенсіонери.Так, цього ж дня в залі засідань амінбудинку відбувся захід з нагоди Міжнародного дня волонтера, у якому взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Василь Скринник, який нагородив відзнаками Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» Віталія Артеменка, Дениса Чеберяка, Романа Козюру, Віталія Грицая, Павла Голуба, Олександра Воротило, Олександра Єпіфанова, Сергія Максимовича. Особливу подяку виразили Олександру Лупашку, Сергію Гаві та Володимиру Гаві, Віктору Гарагаю, Валерію Кожушко, Георгію Шевченку, громадській організації «Спілка воїнів АТО Черкащини Городищенського району», голова Черненко Вадим Вадимович, та Громадській організації «Центр забезпечення військових в зоні АТО», волонтер Воротило Світлана Василівна, які є активними учасниками волонтерського руху в районі та організовують надання допомоги в зону АТО автомобілів, електроінструментів, бензопил, запчастин, одягу, забезпечували бронежелетали, паливом, постійно здійснюють допомогу коштами та продуктами харчування, неодноразово беруть участь у поїздках в зону АТО, постійно відвідують та надають матеріальну допомогу сім’ям загиблим. Даний список волонтерів не закінчується, адже приємно усвідомлювати що в районі майже кожен житель долучився до добрих справ.Кожен хто був присутній мав можливість особисто подякувати всім волонтерам за співпрацю та допомогу.

Волонтер — це покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереження її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі.Тож, висловлюємо слова подяки всім, від імені кожної людини, якій допомогли, за доброту, людяність, безкорисливу працю.Завершився захід музичними дарунками аматорів сцени районного Палацу культури ім. С.С Гулака-Артемовського, які подарували всім присутнім чудовий настрій та позитивні емоції.