Не слід забувати, якою ціною дісталася перемога

Зранку 26 жовтня керівники району, представники установ, організацій, учнівська молодь, громадськість міста зібралися біля Пагорба Слави, щоб відзначити важливу подію в історії України 28 жовтня 1944 року – визволення України від нацистів.

Мітинг з нагоди 74-ї річниці визволення України від нацистських загарбників відкрив голова Городищенської районної організації ветеранів Сергій Каюкін, який звернувся до всіх присутніх зі словами шани та подяки до всіх хто були причетні до тих подій, та запропонував вшанувати світлу пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Також зі словом виступив голова Городищенської міської організації ветеранів Микола Панасенко, який у свою чергу зазначив, що визволення краю почалося під час Сталінградської битви (листопад 1942 р. – лютий 1943 р.).

Перші населені пункти Луганської та Донецької областей були визволені в грудні 1942 року. У ході визвольних операцій 1944 року на Україні загинуло понад 6 мільйонів українців. Кожен третій з них - на фронті, кожен другий з тих, що залишилися в живих, став інвалідом. Серед військового керівництва СРСР було багато українців, найвідоміші з яких – А.Єременко, С.Тимошенко, Р.Малиновський, І. Черняховський, П.Рибалко, К.Москаленко та інші. Із 15 фронтів більше половини очолювали маршали і генерали – українці за походженням. Людські втрати України у війні склали понад 10 мільйонів людей. Матеріальні втрати України досягли 1,5 трильйона карбованців, було зруйновано 714 міст і містечок, 28 тисяч сіл, 16 500 промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів, 33 тисячі закладів освіти.

На знак вшанування загиблих у Другій світовій війні присутні поклали живі квіти до підніжжя Пагорба Слави.