Єднаємо душі словом Кобзаря!

Тарас Шевченко! Його безсмертне ім'я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серці народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджують у людей щирі і благородні почуття. Твори великого Кобзаря стали для наших сучасників справжньою енциклопедією життя, донесли до нас героїку того часу. 4 березня 2019 року розпочався цикл заходів з нагоди святкування 205-річниці з дня народження Великого Кобзаря. У Городищенській дитячій бібліотеці був проведений поетичний струмок «Тарас Шевченко - славний син Черкаської землі» з учнями старших класів. Життя і творчість Великого Кобзаря тісно пов’язана з нашим краєм. Діти дізналися, що дорогами Городищини крокував Шевченко до родини свого друга С.С. Гулак-Артемовського та братів Яхненків і Симеренків. Люди нашого краю, його історія та природа стали основою його літературної та художньої творчості. Дітьми було прочитано багато відомих творів Кобзаря, таких як «Заповіт», «Мені тринадцятий минало», «Минають дні, минають ночі». Поетичним струмочком лилась поема «Сон», яку по черзі читали школярі. По завершенню заходу всі разом заспівали пісню «Реве та стогне Дніпр широкий».

Вшановуючи пам’ять видатного земляка для учнів 1-4 класів було проведено літературний альбом «Ім’я просте - Тарас, а велич і душа глибинні». Діти гортаючи сторінки літературного альбому затамувавши подих слухали про життя та творчість Шевченка, познайомились зі спогадами про нього, його друзів та творчістю Шевченка-художника. Розповідь бібліотекаря тісно перепліталась з презентацією та виразним читанням дітьми віршів великого Кобзаря. По закінченню учасники заходу познайомились з книгами Тараса Шевченка представленими на виставці. 6 березня в центральній районній бібліотеці ім. Симиренка відбувся захід «Єднаємо душі словом Кобзаря» до 205-річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, на якому були присутні голова райдержадміністрації Василь Скринник та заступник голови районної ради Микола Панчишин. Звертаючись до присутніх Василь Васильович наголосив, що великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього. Неймовірно багато зробив Шевченко для українського народу. Він був великим патріотом рідної землі, і його слова «свою Україну любіть» виливаються із самого серця. В ім’я України поет перетерпів усі муки, відмовившись від особистого щастя. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого майбутнього України. Протягом заходу діяла виставка кобзарів різних років видання, красиво оформлена експозиція під назвою «Велич шевченкового слова», також були представлені відео презентації «Тарас Шевченко і Черкащина», «Шевченко – сонце України».

Захід супроводжувався відомою піснею, яка звучала у виконанні Василя Зінкевича «Шлях до Тараса». Багато видатних постатей Городищини в шану пам’яті про Кобзаря читали вірші, про які неможливо не згадати, зокрема «Іван Підкова», «Лілея», «Тарасова ніч», «І мертвим, і живим», «Кобзареві», «Русалка», «Заповіт» та інші. Одним із витворів Шевченкового генія є пісня. Його пісні вишиті на рушниках. Скільки рушників вишили дівчата, скільки його пісень виспівано ними, скільки вилито сліз! Він був живою піснею для свого народу і перелився в неї, був виразником його дум і спогадів. Учасники заходу мали можливість послухати цю пісню, одна з яких є «Зоре моя вечірняя» на слова Тараса Григоровича. Опісля, присутні та учні школи поклали квіти до підніжжя пам’ятника видатного Кобзаря. Можливо душа поета блукає над Україною, і тільки від нашого вміння й бажання жити в мирі, добрі та злагоді, від нашої любові до рідної мови, національної культури, від гордості за свій народ і віри в Бога, від нашої з вами віри в щасливий день незалежності України і солідарної праці в ім'я її державної розбудови залежить, чи полинула душа поета молитися до самого Бога. Молитися там у небесах за вільну Україну. Тож пам’ятаймо заповіт Тараса Григоровича Шевченка бути єдиною дружньою родиною!

Facebook Twitter Google+ LinkedIn