День пам’яті жертв політичних репресій

17 травня Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій – своїх кращих синів та дочок, які загинули від кривавої руки Великого терору 1937-1938 років. Інтелігенція, борці за свободу і справедливість, лідери, які спонукали народ до боротьби – їхня провина була у тому, що вони любили Україну… Й досі невідома точна кількість тих, кого знищив тоталітарний режим.

Репресії охоплюють період з 1920 по 1950 роки, що порушило цілісність суспільства і підірвало його демографічну структуру. Репресовано багато лікарів, вчених, музикантів, художників, літераторів, громадських і релігійних діячів. Люди опинялися за гратами за підступними доносами.

У цей день Україна закликає об’єднати зусилля для вшанування пам’яті жертв репресій, проголошення чіткої політичної оцінки засудження винуватців терору та гарантування належної підтримки жертвам репресій, які дожили до нашого часу.

Ми схиляємо голови, віддаючи шану усім, хто відстоював свою національність, віру, громадянську позицію. В історії України було багато трагічних сторінок, проте випробування загартували український народ. І наше завдання, як гідних нащадків, твердо дбати, щоб подібні трагедії ніколи не повторилися на нашій землі. Майбутнє процвітання України можливо побудувати тільки на принципах демократії, верховенства права та рівності перед законом та поваги до особистості.