Благо держави - найвищий закон

БЛАГО ДЕРЖАВИ – НАЙВИЩИЙ ЗАКОН

Конституція є основним законом життя держави. Прийнята 28 червня 1996 року Конституція України увійшла в суспільне життя як оберіг державності, демократії і соборності. Її найвища юридична сила, верховенство права та захист свобод людини – це фундаментальні засади, на яких грунтується сьогодення українського суспільства. Із нагоди Дня Конституції України у центральній районній бібліотеці відбулася година державності „Конституційні основи держави”.

У читальному залі – урочиста обстановка, оформлено книжкову виставку „Благо держави – найвищий закон”, тут зібралася інтелігенція міста, представники місцевого самоврядування району. У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Тетяна Горідько, заступник голови районної ради Микола Панчишин, начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю РДА Вікторія Забожко.

Микола Панчишин, вітаючи учасників зібрання зі святом, наголосив на тому, що шлях народу до незалежності був довгим, важким і драматичним. Його пройшли століття за століттями покоління українців. Кращі сини й доньки народу поклали на олтар свободи України свої життя. Ми маємо цінувати здобуту волю, гордитися своєю історією. Ми живемо на землі, освяченій генієм Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського. Двохсотлітні ювілеї цих митців світового масштабу ми відзначаємо в цьому й наступному році. Микола Васильович розповів про історію створення символіки нашого району.

У своєму виступі голова обласного геральдичного товариства Олег Толкушин відзначив плідну співпрацю з громадою Городищини. Геральдичним товариством виготовлено герб, прапори міста й району, герб і прапор села Журавки, пам’ятні значки до 200-літнього ювілею Семена Гулака-Артемовського, 100-річчя Вільшанської школи. Співпраця буде продовжуватися, адже на часі виготовлення знаків для кожної сільради. Створення герба, прапора, печатки – непроста справа, адже кожен населений пункт має свою історію, і це повинно бути відображено в геральдиці. Тому принагідною буде допомога місцевих краєзнавців, людей небайдужих до історії рідного краю.

Поетеса з Вільшани, педагог із багатолітнім стажем, колишній секретар Вільшанської селищної ради Ольга Щекочихіна презентувала свою збірку поезій „Надвечір’я”:

– Любов до Батьківщини починається з любові до отчої хати, до місць, де пройшло дитинство, до батьків, дітей, близьких. Цю любов маєш нести в серці впродовж усього життя й дарувати її людям, прищеплювати вихованцям. Саме так і намагаюся жити.

Підводячи підсумки зібрання, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Горідько відзначила, що нині спостерігається духовне відродження Городищини, зростає інтерес жителів до історії, духовних надбань краю. Територіальні громади намагаються написати про себе, залишити добрий слід. Влада й надалі сприятиме у виданні краєзнавчих досліджень, на часі й виготовлення геральдичних знаків, до цього мають долучитися громади сіл району. Ми, городищани, повинні знати свою історію, уміти представити свій край. Наявність геральдичних знаків допоможе у вихованні патріотизму в дітей, молоді.

Вадим НІКІТЕНКО