Питання державної підтримки молоді в пошуку першого робочого місця ніколи не втратить своєї актуальності, адже молодь – це наше майбутнє. На цьому наголосив голова Черкаської обдержадміністрації Сергій Тулуб.

- Минулого року на виконання Закону України «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту першим робочим місцем», шляхом надання дотації роботодавцям працевлаштовано 73 особи. Переконаний, що сьогодні нам потрібно посилити співпрацю між навчальними закладами, службами зайнятості та підприємствами області. Освітні заклади повинні мати уявлення про стан на ринку праці регіону та готувати конкурентоспроможних та затребуваних фахівців

Безробітна молодь – одна з найменш конкурентоспроможних категорій населення на ринку праці. Навіть маючи високий освітній рівень та відповідну базу знань, у пошуках роботи молоді спеціалісти стикаються з такими проблемами, як неадаптованість до умов праці, відсутність необхідних професійних навичок, низький рівень оплати тощо. Крім того, роботодавці хочуть бачити працівників з досвідом роботи, при цьому не надаючи можливості його отримати.

Ще одним проблемним моментом є небажання молодих людей працювати у сфері освіти, медицини, науки, особливо у сільській місцевості. Вчорашні випускники вважають такі спеціальності неперспективними. Поряд із цим, багато хто із них ще зі шкільних років мріють про професії економіста, менеджера, юриста.

Як і загалом у державі, на Черкащині проблема зайнятості молоді не втрачає своєї гостроти. На вирішення такої ситуації спрямовані нещодавні зміни у законодавстві.

З 1 січня 2013 року вступив в дію Закон України  «Про зайнятість населення». Відповідно до положень цього закону, значна увага приділяється стимулюванню зайнятості молоді і створенню нових робочих місць. Так, працедавцю який працевлаштовував молодь на перше робоче місце строком не менше, ніж на два роки, будуть компенсуватися витрати, пов’язані зі сплатою єдиного соціального внеску, без обмеження у розмірі заробітної плати.  

Окрім цього, новий закон передбачає стимулювання випускників вищих навчальних закладів до роботи у селі. Так, молодий фахівець, який укладе трудовий договір із підприємством, розташованим у сільській місцевості, на термін не менше 3 років, отримуватиме одноразову допомогу у розмірі 5 мінімальних заробітних плат, - зазначив Сергій Борисович.

За матеріалами Офіційного порталу Черкаської обласної державної адміністрації

http://www.oda.ck.ua/index.php?lng=ukr§ion=2&page=2&id=9242