1-жовтня Міжнародний день людей похилого віку

Другий місяць осені починається з відзначення у всьому світі Міжнародного дня людей похилого віку. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

Поки людина молода, старість бачиться дуже далекою. Але роки минають швидко і багато хто відчуває всю серйозність, чи, навпаки марність життя.

Літній вік людини - зовсім не означає, що вона нікому не потрібна, ні на що не здатна, а навпаки, те що може літня людина, не по силі більш молодим. І мова зовсім не про сили і енергію, яка властива молодому поколінню, а про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня у більшості літніх людей.

Цей день є виявом поваги суспільства до людей старшого покоління, які є носіями кращих трудових традицій та духовних скарбів. Це хороша нагода уважніше поглянути на проблеми літніх людей, задуматися над шляхами їх вирішення. Половині із самотніх людей похилого віку потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя.

На сьогоднішній день в районі проживає 1804 особи, які досягли 80 – річного віку і старші. 3 жительки району дякуючи підтримці рідних і близьких, перетнули 100 річний рубіж, їм з районного бюджету виплачується щомісячна грошова допомога . Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслуговується 560 одиноких та непрацездатних громадян похилого віку, 32 людини, які потребують особливого догляду, перебувають у стаціонарних відділеннях територіального центру с. Валява і с. В’язівок.

Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності. Так, як ми піклуємося про них сьогодні, в майбутньому наші діти піклуватимуться про нас.

 

За матеріалами

Управління соціального захисту населення

Городищенської райдержадміністрації